header bg

Gjykata Komunale Prishtinė

Misioni ynë është ndarja e drejtësisë për të gjithë qytetarët, duke respektuar të drejtat, liritë dhe dinjitetin e tyre, përmes trajtimit të barabarte dhe vendosjes me ndershmëri, paanësi, profesionalizëm, në kohe të arsyeshme dhe duke u bazuar në ligj

  • 29 Korrik 2010 Shėnohet Dita e Drejtėsisė nė Kosovė nga Programi pėr Mbėshtetje Drejtėsisė nė Kosovė i USAID-it dhe Gjykatat Model tė Kosovės

    Programi pėr Mbėshtetje Drejtėsisė nė Kosovė nė koordinim tė ngushtė me gjykatat model tė...

    mė shumė
 

Kėshilli gjyqėsor i Kosovės

Këshilli Gjyqësor i Kosovës siguron pavarësinë dhe paanësinë e sistemit gjyqësor.

Këshilli Gjyqësor i Kosovës është institucion plotësisht i pavarur në ushtrimin e funksioneve të...

Lexo mė shumė

Ndihma Juridike

Neni 3 i Parimit Bazė tė Kombeve tė Bashkuara thotė qė “Qeveritė duhet tė sigurojnė parashikimin e fondeve tė mjaftueshme dhe burime tė tjera pėr shėrbimet ligjore tė tė varfėrve, dhe sipas nevojave, pėr personat nė...

Lexo mė shumė

 

Legjislacioni nė fuqi

Nė kėtė pjesė mund tė gjeni tėrė legjislacionin nė fuqi qė rregullon funksionimin e gjyqėsorit nė vend.

Lexo mė shumė

Historiku

Gjykata komunale e Prishtinës është themeluar më datë 1 janar 1960. Fillimisht ka funksionuar si gjykatë e rrethit. Kjo gjykatë,...

Lexo mė shumė
 
Pyet gjykatësin

 

Anketë

 

Puna në Gjykatën Komunale në Prishtinë fillon në 8:00 deri në ora 16:00, çdo ditë pune nga e hëna deri të premten, me...

Lexo mė shumė
 
 
 
 

Adresa