header bg

Gjykata Komunale Prizren

Misioni ynë është zbatimi i ligjit dhe shërbimi i qytetarëve në mënyrë të drejtë, të ndershme, efikase dhe të dinjitetshme, mbrojtja e të drejtave dhe lirive dhe sigurimi i qasjes së barabartë për të gjithë qytetarët

  • img 05 Nėntor 2010 Gjykata komunale Prizrenit “hapi dyert” nė nderim tė Ditės Evropiane tė Drejtėsisė

    Gjykata komunale e Prizrenit mė datė 27 tetor 2010 ju bashkua Gjykatave model tė Kosovės pėr tė shėnuar Ditėn Evropiane tė Drejtėsisė, nismė e Konsorciumit tė Gjykatave Model tė...

    mė shumė
 

Kėshilli gjyqėsor i Kosovės

Këshilli Gjyqësor i Kosovës siguron pavarësinë dhe paanësinë e sistemit gjyqësor.

Këshilli Gjyqësor i Kosovës është institucion plotësisht i pavarur në ushtrimin e funksioneve të...

Lexo mė shumė

Ndihma Juridike

Neni 3 i Parimit Bazė tė Kombeve tė Bashkuara thotė qė “Qeveritė duhet tė sigurojnė parashikimin e fondeve tė mjaftueshme dhe burime tė tjera pėr shėrbimet ligjore tė tė varfėrve, dhe sipas nevojave, pėr personat nė...

Lexo mė shumė

 

Legjislacioni nė fuqi

Nė kėtė pjesė mund tė gjeni tėrė legjislacionin nė fuqi qė rregullon funksionimin e gjyqėsorit nė vend.

Lexo mė shumė

Historiku

Me formimin e Vilajetit të Prizrenit, qyteti i Prezrenit u shpall si qendër administrative e otomanisë turke, së bashku me Vilajetin e Shkupit dhe Shkodrës....

Lexo mė shumė
 
Pyet gjykatësin

 

Anketë

 

Puna në Gjykatën Komunale në Prizren fillon në 8:00 deri në ora 16:00, çdo ditë punë nga e hëna deri të premten, me...

Lexo mė shumė
 
 
 
 

Adresa